IMG-4258

beOPEN-MINDED, rozmowy o zdrowiu psychicznym

Na początku marca br. Towarzystwo Doskonalenia Umiejętności Praktycznych Studentów i Doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zorganizowało dla swoich członków – studentów i doktorantów PUM, pierwsze wydarzenie pt. „beOPEN-MINDED – I. edycja rozmów o zdrowiu psychicznym na PUM”.

Na spotkaniu prezentowano zagadnienia i prowadzono dyskusję poświęconą szeroko pojętej tematyce zdrowia psychicznego. Wydarzenie składało się z dwóch części – otwartego panelu dyskusyjnego oraz z części warsztatowej, gdzie prelegenci rozmawiali ze studentami o profilaktyce zdrowia psychicznego, zaburzeniach lękowych, wrażliwości na drugiego człowieka, a także wyjaśnili pojęcie „uważności”. Opowiedzieli również o codziennej aktywności psychofizycznej, zarówno z perspektywy fizjoterapeuty, jak i profesjonalnego sportowca.

Prelegentami w panelu dyskusyjnym byli prof. Jerzy Samochowiec, prorektor ds. nauki PUM, prezentujący wykład pt. „Lęk, depresja i uzależnienia: niebezpieczne związki” oraz dr Aleksandra Lewandowska z wykładem pt. „Zaburzenia depresyjne i lękowe u młodzieży a uzależnienia – na co należy zwrócić uwagę?”. Natomiast warsztaty poprowadzili dr Aleksandra Lewandowska z prelekcją pt. „Uważność – recepta dla każdego”, dr Edyta Skwirczyńska z prezentacją pt. „Czy to smutek czy depresja, co mówi lęk?” oraz dr Agnieszka Turoń-Skrzypińska wraz z p. Arkadiuszem Skrzypińskim omawiający temat pt. „Łączenie aktywności fizycznej i mindfulness – jak poprawić swoje samopoczucie”.

Spotkanie zostało wysoko ocenione, a organizatorzy otrzymali liczne słowa uznania. Aby móc się rozwijać i stale doskonalić formułę działalności Towarzystwa, jego zarząd skierował do uczestników prośbę o udzielenie opinii i oceny spotkania. Zapraszamy do podzielenia się swoim zdaniem poprzez formularz internetowy.

Odpowiedzi na pytania, których z braku czasu nie udzielono, publikowane będą w social mediach TDUPSiD PUM. Również tam prowadzona będzie dalsza interakcja z uczestnikami wydarzenia. Obserwujcie ją na Facebook-u i Instagramie. Zapraszamy!  


beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED
beOPEN-MINDED

tekst i zdjęcia: Pomorski Uniwersytet w Szczecinie

Comments are closed.