1460x616 (4)

Minister Aktywów Państwowych Borys Budka spotkał się z Jerzym Owsiakiem, założycielem i prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Minister wyraził nadzieję, że Orkiestra, tak jak przed laty, znów połączy wszystkich obywateli we wspólnym graniu. W imieniu ministerstwa zadeklarował otwartość na współpracę z Fundacją WOŚP, której działania mają ogromny wpływ na poprawę zdrowia i jakości życia Polaków.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 28 stycznia już po raz 32. pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Finał WOŚP to jednodniowa publiczna zbiórka pieniędzy, której towarzyszą także akcje internetowe. Na ulice wyjdzie w tym roku z tradycyjnymi puszkami ok. 120 tys. woluntariuszy. Akcja prowadzona jest nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest największą tego typu charytatywną akcją w Polsce i jedną z większych na świecie. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

Wideo

Comments are closed.