AZR_6617

MODA NA RECYKLING Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA RECYKLINGU

Z okazji Światowego Dnia Recyklingu odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Moda na recykling”. W salonie artystycznym „Kalinowe serce” w Warszawie spotkały się gwiazdy i znani dziennikarze, a z recitalem wystąpiła gwiazda muzyczna – Patricia Kazadi, świętująca tego dnia swoje urodziny. Razem z projektantką mody – Anną Kubisz goście przygotowali recyklingową biżuterię i kreacje z elektroodpadów, które zostaną zaprezentowane podczas wielkiego pokazu mody organizowanego we wrześniu przez Europejską Platformę Recyklingu – pomysłodawcę akcji.

Moda na recykling to ogólnopolski projekt edukacyjno – ekologiczny, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami, które mogą być najbardziej  niebezpieczne dla środowiska. Projektantka mody – Anna Kubisz odwiedza wybrane miasta i gminy    z terenu całej Polski, w których organizowana jest lekcja przyrody. Uczestnicy eko lekcji dowiadują się jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem         elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowymi. Lekcja połączona jest z warsztatami   przygotowania kreacji z recyklingu. Warsztaty z okazji Światowego Dnia Recyklingu były jednak wyjątkowe z uwagi na udział gwiazd i znanych dziennikarzy. Tym razem to oni okazali miłość do planety Ziemia, angażując się w proces twórczy i przygotowując stylizacje z elektroodpadów, którym nadali drugie życie razem z kreatywną projektantką. Dowiedzieli się dlaczego recykling jest tak istotny, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy powinniśmy ograniczać zużycie surowców naturalnych. Podczas wydarzenia recyklingową biżuterię i kreacje z eletroodpadów przygotowywały m.in. Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska, Anna Popek, Anna Głogowska, Edyta Folwarska, Monika Miller, Monika Richardson, Marta Tomczak, Magdalena Lubacz, Irena Kamińska – Radomska,  Patrycja Wieja, Ania Piszczałka, Eliza Gwiazda, Monika Mariotti, Ariamartelle i inni.

Od wielu lat organizujemy edukacyjne kampanie publiczne, takie jak Moda na recykling. Odwiedzamy miasta i gminy z terenu całej Polski i przekazując w ciekawy sposób wiedzę na temat ochrony środowiska i recyklingu sprawiamy, że młodzi ludzie choć na chwilę odrywają się od telefonu czy komputera. Fakt, że kreacje wykonane przez dzieci i młodzież z projektantką mody prezentują potem gwiazdy zaangażowane ekologicznie jest dodatkowym atutem. Dzięki takim projektom widzimy, że edukacja ekologiczna, którą prowadzimy ma sens i spotyka się ze wspaniałym odbiorem zarówno młodszych, jak i dorosłych – mówił Mikołaj Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W czasie wydarzenia z recitalem wystąpiła dawno niewidziana Patricia Kazadi.Piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna przyznała, że „taka jest jej natura, że lubi naturę”. Po dłuższej przerwie medialnej Patricia otwarcie mówiła o przeżyciach ostatnich lat, chorobie i „powrocie do korzeni”. Ten dzień był tym bardziej szczególny, że dokładnie 17 marca gwiazda świętowała swoje 35 urodziny! Na wyjątkową uroczystość przybyły mama i babcia Artystki! Był też urodzinowy tort – niespodzianka, który przygotował Blikle, wieczne różne od Flowerose i prezenty z kosmetykami naturalnymi z zieloną herbatą i jaśminem od Hagi oraz kolczyki z oryginalnymi kryształami od Arande Crystals.

Podczas „Mody na recykling” z okazji Światowego Dnia Recyklingu było również wiele nawiązań do Kaliny Jędrusik, jako że salon artystyczny „Kalinowe serce” jest magicznym miejscem położonym tuż przy jej dawnym domu. Znajdziemy w nim wiele pamiątek po tej wybitnej aktorce i piosenkarce (meble, porcelanę czy obrazy). Podczas wydarzenia goście mogli skosztować „kalinowej” kawy, herbaty, sałatek „kalinowych”. Posmakowali też słodkości od Goplany, dla której szacunek dla planety Ziemia jest nadrzędną wartością, ugasili pragnienie wodą Staropolanka w butelkach szklanych i w 100% z tworzywa odzyskanego rPET oraz przygotowali spersonalizowaną biżuterię na bazie łańcuszków z oryginalnymi kryształami od Arande Crystals.

Całość wydarzenia miała wsparcie medialne magazynu „Biznes & ekologia”, ogólnopolskiego kwartalnika ekologicznego EkoNatura, portalu www.polskaekologia.org.pl, portalu www.ekoguru.pl, magazynu „Odpady i środowisko”, PSMM Monitoring & More, a także wsparcie od wielkareklama.eu, ultronar.com i runvido.com .

W tym roku odbywa się już 4 edycja akcji „Moda na recykling”. Wśród gwiazd, które do tej pory    wspierały ten wyjątkowy projekt znalazły się: Barbara Kurdej – Szatan, Anna Mucha, Paulina     Sykut – Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Tamara Gonzalez – Perea, Katarzyna Skrzynecka,  Agnieszka Kaczorowska – Pela, Edyta Herbuś, Dorota Gardias, Zygmunt Chajzer i inni.

O ERP Polska:

ERP Polska jest profesjonalną organizacją odzysku pomagającą producentom w wypełnianiu ich ustawowych obowiązków dotyczących recyklingu oraz przetwarzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i opakowań. Jednym z nich jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych, takich jak projekt „Moda na recykling”. Firma została założona siłami producentów i dla producentów – w Polsce zaufało jej już ponad 200 klientów. Organizacja gwarantuje wysoki poziom usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. ERP Polska jest częścią Grupy Landbell – globalnego dostawcy profesjonalnych usług i doradztwa w zakresie ochrony środowiska.

Europejska Platforma Recyklingu: https://www.facebook.com/erp.tv/, https://www.youtube.com/erptv,  https://www.instagram.com/erp.tv,  http://erp-recycling.org/pl-pl/

fot. Artur Zawadzki / ERP Polska

Comments are closed.