e304875c-09fe-47c3-9c4a-8474c776900c

„Polskie lasy – skarbem pokoleń”

– 21 kwietnia 2023 r. podczas akcji sadzenia drzew, w Lesie Kapturskim udało się posadzić 5 tys. dębów. W naszą inicjatywę zaangażowała się duża grupa młodzieży z radomskich i podradomskich szkół. Uczestnikom pokazaliśmy praktycznie, jak dbać i chronić przyrodę. Dzisiaj będziemy debatować nad dalszą strategią obrony polskich lasów – mówiła minister Anna Moskwa podczas briefingu prasowego, który 24 kwietnia 2023 r. został zorganizowany w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko.

Minister Anna Moskwa podczas konferencji w Jedlni-Letnisko

Podczas briefingu prasowego, a następnie także podczas konferencji „Polskie lasy – skarbem pokoleń” minister Anna Moskwa przypomniała, że unijnym projektem dotyczącym zmiany traktatów w zakresie m.in. leśnictwa, w Parlamencie Europejskim zajmuje się obecnie komisja ds. konstytucji.

Jeśli dojdzie do głosowania na poziomie państw członkowskich, na pewno będziemy przeciw. Państwa skandynawskie i państwa Południa mają podobne zdanie. Nie zgodzimy się na oddanie jakichkolwiek zasobów w zarządzanie unijne

– deklarowała szefowa resortu klimatu i środowiska w obecności leśników i samorządowców.

Jak podkreśliła minister Anna Moskwa, w Polsce ilość i zasobność lasów stale wzrasta. Podczas każdej godziny sadzonych jest ok. 50 tys. drzew. Trwale zrównoważona i wielofunkcyjna gospodarka, która prowadzona jest przez kolejne pokolenia leśników, przynosi wymierne efekty, czego dowodem jest m.in. 500 tys. osób zatrudnionych w tych sektorach drzewnych, 2,3 proc. PKB.

Obronimy polskie lasy, by zostały w rękach tych, którzy zarządzają nimi najlepiej

– podsumowała.

Comments are closed.