Klub

Poznaliśmy operatora Programu Klub w latach 2023 – 2025

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór na ogólnopolskiego operatora Programu Klub. Zostało nim Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Operator będzie realizował program w latach 2023 – 2025. Budżet programu na rok 2023 jest rekordowy i wynosi 75 mln zł.

Poznaliśmy operatora Programu Klub w latach 2023 – 2025; na grafice zajęcia w klubie – uczestnicy wykonują ćwiczenia z gumami
Dzięki wprowadzonemu modelowi zarządzania Programem Klub przez operatora, udało nam się w ubiegłym roku objąć wsparciem rekordową liczbę 5776 klubów sportowych. Wsparcie trafiło do wszystkich małych i średnich klubów, które spełniły kryteria formalne naboru. Aby nadal rozwijać projekt i docierać do kolejnych środowisk, wyłoniliśmy operatora na kolejne trzy lata. Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe to sprawdzony partner Ministerstwa Sportu i Turystyki, gwarantujący realizację projektu na najwyższym poziomie

– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Program KLUB

Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych
Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

Historia Programu Klub

Ministerstwo od 2016 roku dotuje małe i średnie kluby sportowe w ramach Programu Klub, który jest największym systemowym narzędziem bezpośredniego wsparcia, skierowanym do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Oferta resortu doskonale wpisała się w zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Dzięki Rządowemu Programowi Klub możliwe było dotarcie z pomocą finansową do tysięcy lokalnych środowisk sportowych.

W ramach ogłaszanych naborów każdego roku dotacje otrzymywało kilka tysięcy klubów sportowych: w 2016 r. – 2151, 2017 r. – 3352, 2018 r. – 3616, 2019 r. – 3885, 2020 r. – 4902, 2021 r. – 5172. W 2022 dzięki zwiększonemu budżetowi wsparciem objęta została rekordowa liczba 5776 klubów.

Dzięki udziałowi w programie kluby w istotnym zakresie mogły uzupełnić bazę sprzętową, zorganizować zgrupowania sportowe oraz wesprzeć finansowo szkoleniowców, prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest odpowiedzią resortu na realne potrzeby środowiska sportowego.

Więcej informacji w naszym Biuletynie Informacji Publicznej: www.gov.pl/web/sport/rozstrzygniecie-naboru-wnioskow-dotyczacego-wylonienia-operatora-programu-klub-na-lata-2023–2025

Comments are closed.