80090d68-496f-45f4-8238-c74d8c55164d

Rekordowa liczba laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Za nami finał zawodów centralnych XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowalnych pod patronatem MRiT. Medale, dyplomy i przepustki na wyższe uczelnie techniczne odebrało 70 laureatów.

Uroczystość ogłoszenia listy zwycięzców oraz wręczenia nagród.

Misją Olimpiady jest podnoszenie rangi kształcenia zawodowego w powiązaniu z zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowane kadry dla budownictwa jako gałęzi gospodarki narodowej. O randze konkursu i jego powodzeniu świadczy ogromne zainteresowanie uczestników. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiły 152 szkoły średnie. W ogólnopolskich, trójstopniowych zawodach udział wzięło około 3 tysiące uczniów.

Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 80 uczestników zawodów okręgowych. 70 uczestników uzyskało tytuł laureata, a dziewięciu tytuł finalisty.

Uroczystość ogłoszenia listy zwycięzców oraz wręczenia nagród otworzył wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uściński.

Budownictwo cały czas się rozwija, pojawiają się nowe technologie, zmieniają się uwarunkowania rynkowe w zakresie dostępnych materiałów, cen, wymogów związanych z ochroną środowiska. Zmienia się też rynek pracy oraz potrzeby kształcenia pracowników oraz kwalifikacji, które na rynku budowlanym są potrzebne. Liczymy na to, że tak ambitna młodzież, sprosta oczekiwaniom rynku, a przy tym będzie mogła się spełniać zawodowo

– powiedział wiceminister Uściński.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ministerstwo Rozwoju i Technologii objęło wydarzenie swoim patronatem.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Comments are closed.