1460x616 (3)

Rzecznik prasowy MZ o dostępności do szczepionek przeciw COVID-19 i przyszłości terapii dla pacjentów ze spektrum autyzmu

Dostępność do szczepionek przeciw COVID-19

Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Damian Kuraś podczas briefingu prasowego poinformował, że dzięki staraniom Pani Ministry Izabeli Leszczyny mamy dodatkowych 200 tys. szczepionek. Podkreślił, że obecnie jest 80 tys. wolnych terminów, warto więc udać się do punktu szczepień. „Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych właśnie dostarcza kolejne 202 tys. do placówek POZ, aptek, szpitali i Domów Pomocy Społecznej. Do tej pory dostarczono prawie 600 tys. szczepionek, dzięki czemu zaszczepiło się już ponad 360 tys. osób. Cieszy fakt, że ze szczepień korzystają głównie osoby 60+” – powiedział.

Terapia dla pacjentów w spektrum autyzmu

Rzecznik prasowy przekazał dobrą wiadomość dla osób w spektrum autyzmu i ich bliskich. Pani Ministra Izabela Leszczyna zdecydowała, że dostępność do terapii będzie utrzymana na poziomie z 2023 roku. Jeszcze dziś NFZ poinformuje placówki medyczne, że nie wejdzie w życie zarządzenie, które mogło ograniczyć dostępność w terapii. Z kolei Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ponownie ustali wycenę terapii.

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa ABM

„Ministra zdrowia Izabela Leszczyna zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Agencji Badań Medycznych”. –  poinformował rzecznik Damian Kuraś.

Były prezes ABM musiał wykazać, że posiada 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi. To był niezbędny wymóg, żeby ubiegać się o ten urząd. Konktrola NIK podważyła prawidłowość oświadczenia o wymaganym doświadczeniu zawodowym. Dlatego 28 grudnia 2023 r. ministra Izabela Leszczyna rozwiązała umowę o pracę z prezesem ABM.

Comments are closed.