1460x616 (3)

Spotkanie Minister Anny Moskwy z Ambasador Kanady

10 maja 2023 r. minister Anna Moskwa spotkała się z nowo powołaną ambasador Kanady w Polsce Catherine Godin. Rozmowy dotyczyły współpracy obu państw w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, klimatu i środowiska.

Spotkanie Minister Anny Moskwy z Ambasador Kanady

Minister Anna Moskwa i ambasador Catherine Godin szczególną uwagę poświęciły kwestiom: bezpieczeństwa energetycznego, pomocy dla Ukrainy oraz współpracy energetycznej, obejmującej sektor energii jądrowej (w tym rozwój technologii małych reaktorów jądrowych – SMR oraz odnawialnych źródeł energii).

Polska docenia dotychczasową współpracę z Kanadą. Liczymy na jej dalszy rozwój, zwłaszcza w zakresie wspólnych projektów energetycznych, które mogą stanowić istotny impuls dla wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego Polski i Kanady, również w kontekście rozwoju technologii jądrowych, OZE i wodoru 

– powiedziała Anna Moskwa.

Szefowa resortu przedstawiła najważniejsze kwestie związane z transformacją sektora energetycznego oraz budową elektrowni jądrowych w Polsce.

Transformacja energetyczna powinna być prowadzona w sposób sprawiedliwy, odpowiedzialny, racjonalny i efektywny, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb naszej krajowej gospodarki 

– dodała Anna Moskwa.

Jak podkreśliła minister klimatu i środowiska, Polska z uwagą przygląda się kanadyjskim dokonaniom w zakresie rozwoju energetyki jądrowej i OZE (w szczególności offshore) oraz technologii wodorowych. Zarówno dla Polski, jak i dla Kanady rozwój nowych technologii (takich jak wodór) to istotny element w procesie transformacji energetycznej.

Comments are closed.