4a3f4fc6-a6fc-4f22-b94f-057678c226cc

Spotkanie minister klimatu i środowiska z prezydium Młodzieżowej Rady Klimatycznej

To początek owocnej współpracy – tak można podsumować pierwsze wspólne rozmowy Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska z prezydium Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Spotkanie minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski z prezydium Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest organem doradczym i opiniodawczym działającym przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Jej Prezydium zostało zaproszone do Ministerstwa przez minister Paulinę Hennig-Kloskę. Młodzi członkowie Rady opowiadali o swoich dotychczasowych działaniach i pomysłach na przyszłość.

Chciałabym, żeby Młodzieżowa Rada Klimatyczna została włączona w różne projekty jakie będziemy prowadzić w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Głos młodzieży jest dla mnie bardzo ważny i chcę żebyście wiedzieli, że traktujemy go poważnie. Potrzebujemy Waszego wsparcia, chcemy Was słuchać i z Wami współpracować

– powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

Już wiemy, że spotkanie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska to początek owocnej współpracy. Prezydium Rady już ustaliło jakie działania wspólnie z Ministerstwem podejmie w najbliższym czasie.

Zmiany, które tworzymy są dla Was i dla przyszłych pokoleń. Nie wyobrażam sobie, żebyście jako młodzi nie brali udziału w ich tworzeniu. Jeśli mamy budować lepszy świat dla Was i dla przyszłych pokoleń, to musicie brać w tym udział. Jestem bardzo otwarta na Wasz głos. Widzę szerokie pole do współpracy. Łączy nas zielona przyszłość Polski

– podsumowała minister klimatu i środowiska.

Comments are closed.