1460x616 (4)

Stoiska edukacyjne Ministerstwa Przemysłu z projektem Polski Atom w lipcu w Warszawie

Zasady działania reaktora jądrowego, wirtualne zwiedzanie składowiska odpadów promieniotwórczych czy zdjęcie z wybraną elektrownią jądrową w tle – to tylko część atrakcji w ramach stoisk edukacyjnych projektu „Polski Atom” organizowanych w Warszawie w dwie wakacyjne soboty – 6 i 20 lipca 2024 – przez Ministerstwo Przemysłu. Stoiska otwarte będą od 12:00 do 21:00 przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wydarzenie odbywa się w ramach „Kina zachodzącego słońca”.

Na stoisku edukacyjnym zwiedzający zobaczą, jak działa reaktor jądrowy typu PWR – taki sam jak ten, który ma zostać zbudowany na Pomorzu. Dzięki interaktywnej planszy wyświetlanej na ekranie będą mogli poznać szczegółowe kwestie związane z bezpieczeństwem i eksploatacją tego typu rektora oraz uzyskać odpowiedzi na pytania.

Ponadto, wszyscy chętni będą mogli obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości składowisko odpadów promieniotwórczych w Różanie oraz wziąć udział w interaktywnym konkursie o energii, czy zrobić sobie zdjęcie na tle elektrowni jądrowych z całego świata.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych; będzie między innymi Koło Fortuny z nagrodami.

Ministerstwo Przemysłu  z projektem „Polski Atom” jest jednym z partnerów tegorocznej edycji „Kina Zachodzącego Słońca” czyli wakacyjnego kina plenerowego Kinoteki w centrum Warszawy.

Comments are closed.