1460x616 (3)

Wizyta polskiej delegacji w USA

Od 11 do 13 lutego br. delegacja pod przewodnictwem wiceministra Grzegorza Piechowiaka będzie przebywać w Stanach Zjednoczonych. Podczas wizyty zaplanowano serię spotkań m.in. z przedstawicielami biznesu i administracji oraz Kongresem Polonii Amerykańskiej. Przedstawiciele MRiT wezmą także udział w Kongresie 60 Milionów.

Wizyta polskiej delegacji w USA
Jesteśmy zainteresowani rozwojem i pogłębieniem współpracy gospodarczej z Florydą i Miami. Mamy szansę połączyć potencjał naszych gospodarek, wykorzystując znaczenie Florydy jako bramy do regionu Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Polski, jako bramy do regionu Europy Środkowo-Wschodniej

– powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Współpraca gospodarcza z USA

W okresie od stycznia do listopada 2022 r. obserwowaliśmy dynamiczny wzrost obrotów handlowych. Osiągnęły one wartość 24,7 mld USD, czyli wyższą niż w całym 2021 r. (19,5 mld USD). Import z USA osiągnął wartość 14,8 mld USD, polski eksport do USA 9,9 mld USD. Polska jest głównym odbiorcą inwestycji amerykańskich w Europie Środkowo-Wschodniej – 40% całego kapitału zainwestowanego przez firmy amerykańskie w regionie zostało ulokowane w Polsce.

Comments are closed.