IMG_2418

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI NA DZIEŃ ZIEMI!

Zużyte baterie, stare suszarki, żelazka, ładowarki, laptopy, a nawet lodówki, czy zmywarki oraz inne sprzęty elektryczne i elektroniczne zamiast do zwykłych koszy na odpady, trafią do recyklingu. Wszystko dzięki zbiórce elektrośmieci zorganizowanej przez Eco Studio ELECTRO- SYSTEM z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi!

Akcja organizowana przez organizację odzysku ELECTRO – SYSTEM, Eco Studio ELECTRO – SYSTEM i REMONDIS Electrorecycling była prowadzona na parkingu przy ul. Jubilerskiej w Warszawie. Cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Włączyli się w nią wszyscy, dla których ważne jest dobro planety Ziemia i chętnie oddawali stare urządzenia. Każdy, kto przyniósł elektrośmieci na zbiórkę, wracał do domu z upominkiem – ekologicznymi ziołami: melisą, bazylią lub miętą w ceramicznej doniczce, recyklingową torbą na zakupy, czy kubkiem. Organizatorzy zbierali zużyty, przestarzały lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zasilany na prąd lub na baterie, czyli m.in. zepsute telefony komórkowe, tablety, komputery, słuchawki, telewizory, żelazka, blendery, tostery, golarki, czajniki elektryczne, a nawet lodówki, kuchenki, odkurzacze, czy mikrofalówki!

  • Podczas naszej medialnej akcji na Dzień Ziemi zebraliśmy dwa wielkie kontenery elektroodpadów, które teraz przekażemy do recyklingu. Zachęcamy jednak wszystkich Polaków do korzystania z legalnych i przyjaznych dla środowiska sposobów pozbywania się elektroodpadów, np. programu www.DECYDUJESZ.pl. To ogólnopolski projekt w ramach którego każdy mieszkaniec Polski może bezpłatnie i wygodnie pozbyć się dużego AGD, np. lodówki, pralki lub kuchenki. Wystarczy wejść na stronę WWW.DECYDUJESZ.PL i zgłosić odbiór. – mówiła Agata Wiśniewska, ekspert ELECTRO – SYSTEM podczas sprzątania świata z elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi.

Gościem specjalnym akcji byli eksperci ds. recyklingu oraz zaangażowani ekologicznie ambasadorzy projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO – SYSTEM: dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiak i wokalistka, influencerka – Saszan.

  • Z niepokojem obserwuję zmiany klimatyczne i to co dzieje się na świecie. Zauważyłem, że skutkiem ubocznym tego, jak szybko rozwija się technologia jest generowanie coraz większych ilości odpadów. Z jednej strony elektrośmieci są cennym materiałem, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, z drugiej jednak są źródłem niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. – mówi Kuba Adamiak.
  • Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO – SYSTEM opowiadam o tym jak dbać o nasz Dom – Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzam zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” . Jestem przekonana, że zbiórka elektroodpadów na Dzień Ziemi, w której wzięłam udział zwróci uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami.- mówi Saszan.

Comments are closed.