awilux_rezydencja_baboolal_9

Zeroemisyjna inwestycja z przeszkleniami AWILUX

Zeroemisyjność zapewnia równowagę pomiędzy wygenerowanym dwutlenkiem węgla a pochłanianym CO2 z atmosfery. Energooszczędna zabudowa bazuje więc wyłącznie na rozwiązaniach o wysokich parametrach termoizolacyjnych, dotyczących m.in. instalacji fotowoltaicznej, odpowiedniej cyrkulacji powietrza czy stolarki otworowej. Przykładem tego jest amerykańska inwestycja – rezydencja Baboolal, w której zastosowano nowoczesne przeszklenia polskiego producenta – firmy AWILUX.

Budownictwo zeroemisyjne charakteryzuje się przede wszystkim niskim zużyciem energii. W takim przypadku nie korzysta się z paliw kopalnych, a zapotrzebowanie energetyczne pokrywane jest przez odnawialne źródła. Doskonale oddaje to rezydencja Baboolal – amerykańska inwestycja, która dzięki spektakularnym przeszkleniom dostarczonym przez AWILUX oraz instalacji fotowoltaicznej, stanowi idealne połączenie energooszczędnego budownictwa z unikalnym zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań stolarki budowlanej.

Amerykański sen z polskimi przeszkleniami

Fot. AWILUX

Rezydencja Baboolal to wyjątkowy projekt architektoniczny dla nowoczesnej rodziny. Obiekt liczy 250m² i opiera się na gigantycznym przeszkleniu –  cała ściana salonu i jadalni została wykonana bowiem z drzwi typu HS o powierzchni aż 27m², z dwoma skrzydłami jezdnymi, w których zastosowano bezpieczne szkło VSG/ESG. W projekcie inwestycji znalazły się również okna aluminiowe o głębokości zabudowy 75 mm w kolorze RAL 7021. Wszystkie przeszklenia są dwukomorowe i wyróżniają się wyjątkową transparentnością na poziomie Lt=74%. Dom został zbudowany w popularnej na amerykańskim rynku technologii szkieletowej, stąd stolarkę AWILUX osadzono w podkonstrukcji drewnianej w strefie izolacji budynku. Wykonawcy projektu zdecydowali się na zastosowanie ciepłego montażu, który dodatkowo wpłynął na parametry termiczne całej inwestycji. Ten sposób montowania okien i drzwi ogranicza koszty zużycia energii i wydłuża życie stolarki.

Wyjątkowy projekt

Warto również wspomnieć, że podstawową koncepcją dla rezydencji Baboolal była japońska zasada „Shakkei”, czyli zapożyczony krajobraz. Projektantom udało się stworzyć budynek, który jest idealnie wkomponowany w naturalne otoczenie. Wykorzystując to środowisko, postawili oni na wykończenie domu drewnem, kamieniem i stalą, co zdecydowanie wpłynęło na sam wygląd inwestycji i harmonijne połączenie jej z otoczeniem.

Sama rezydencja ma także dawać mieszkańcom poczucie niczym nieograniczonej swobody. Jedna część domu, do której należy salon, kuchnia, jadalnia i taras, jest całkowicie otwarta. Skrzydło prywatne domu zostało zaprojektowane z myślą o wydzieleniu stref dla rodziców i dzieci w taki sposób, by każdy mógł czuć się nieskrępowanie i móc realizować swoje cele.

Projekt amerykańskiej rezydencji zakładał stworzenie funkcjonalnej, nowoczesnej, ekologicznej i jasnej przestrzeni dla całej rodziny. Wykonawcy inwestycji zdecydowali się na montaż okien polskiego producenta – firmy AWILUX – ze względu na możliwość stworzenia ogromnych przeszkleń, przy jednoczesnym spełnieniu założeń architekta w zakresie wymagań termicznych. Warto wspomnieć, iż projekt rezydencji został doceniony przez Związek Polskie Okna i Drzwi, trafiając do finału pierwszej edycji konkursu dla najlepszych realizacji architektonicznych z całego świata – POiD Building Awards.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

Comments are closed.